- 90 Biyolojik değer
- Uzun süreli amino asit desteği
- Çok düşük yağ oranı (0,5g / porsiyon)
- 7 saat süreli kas sistemini besleme kapasitesi

Öncelikle sizlere Dünya pazarında hizmet veren klasik süt proteinleri hakkında özellikle sahip oldukları dezavantajları hatırlatarak detaylı bilgi vermek isteriz; esasında süt proteinleri maalesef kendi doğal yapısından kaynaklanan bazı dezavantajlara sahiptir. Şöyle ki;

■ Kolesterol içerir ama vücudun koronel damar sistemini diğer ürünler gibi ciddi manada tehdit etmez.

■ Fazla miktarda süt yağı içerir ve farkında olmadan yağlanmaya neden olur.

■ Yüksek miktarda sodyum içerir, bu da vücutta su tutulmasına sebep olur ve gereksiz kilo alımı sağlar.

■ Yüksek miktarda laktoz (süt şekeri) içerir dolayısıyla hem metabolizmanın emebilme oranı azalır hem de fazla karbonhidrat içermesinden dolayı kilo alımına sebep olur. Örneğin, 25 gr' lik 1 porsiyon ürün içinde yağ oranı 1 gr civarında olmalıdır. Karbonhidrat oranı ise 0,5 gr' yi geçmemelidir. Fazlası kesinlikle hiç istemediğiniz yağlanmayı beraberinde getirir.

■ Yüksek miktarda kalsiyum içerir. Fazla kalsiyum miktarı özellikle gece alınması gereken bu protein çeşidinin amacını maalesef saptırır. Çünkü fazla kalsiyum, kas sisteminde depo edilen besleyici madde miktarlarını artıran insülin hormonunun salgılanmasını baskı altında tutar dolayısıyla farkında olmadan kandaki şeker miktarı düşmeden geçirilen uyku saatleri hem kas sisteminin beslenmesini ve büyümesini engeller hem de şeker hastalığına davetiye çıkarır.

Ancak, yukarıda bilgilerinize sunulan bütün bu negatif etkiler modern teknoloji kullanılarak minimize edilebilir ve çok kaliteli süt proteinleri hizmetinize sunulabilir.

WEIDER Araştırma ve Geliştirme (AR+GE) Grubu' nun 2017 yılında geliştirdiği WEIDER Day & Night Casein isimli yeni ürünümüz, %95 oranında Calcium Caseinate (süt proteini) kullanılarak üretilen çok özel ve doğal bir süt proteinidir.

blog WEIDER Nutrition Group (Germany), süt proteinin içerdiği dezavantajları ileri teknoloji kullanarak en alt limite kadar indirgemiş ve siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunmuştur. Şöyle ki; WEIDER Day & Night Casein özellikle kolesterol, sodyum ve kalsiyum içermez dahası 25 gr'lik 1 porsiyonda sadece 0,8 gr karbonhidrat ve 0,25 gr yağ içerir. Laktoz (süt şekeri) oranı ise yok denecek kadar azdır (%0,5). Bu oranlar, ürünümüzün yağ yakımını da yardımcı olduğunun bir kanıtıdır. 1 porsiyonda 1 gr' dan az yağ ve karbonhidrat içeren bu tür protein kombinasyonlarının yağ yakımını hızlandırdığı unutulmamalıdır.
blog Dünya pazarındaki diğer süt proteini (casein) ürünleri incelendiğinde kolesterol, sodyum, kalsiyum, laktoz, yağ, karbonhidrat gibi istenmeyen madde değerlerinin çok yüksek, süt proteini değerlerinin ise düşük olduğu görülmektedir. Örneğin, 2 kg' lik kutuda ambalajı olan bir süt proteininde 1 porsiyon (25 gr) içinde 5 gr karbonhidrat olduğunu dikkate aldığımızda 2 kg' de 400 gr karbonhidrat olduğu ortaya çıkar. Yani 2000 gr' lik bir ürünün %20' si karbonhidrattır ve tabi ki ucuz olmak zorundadır. Bu değerler kutu bazında bu şekilde hesaplandığında WEIDER Day & Night Casein isimli ürünümüzün farkını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Başka bir örnek vermek gerekirse süt proteinlerinin diğer bir zayıf yönü, doğal yapılarında BCAA oranının az olmasıdır (%10 gibi). WEIDER Day & Night Casein' de bu oran %20' ye çıkarılmıştır ve uzun süreli anti-katabolik etki oluşturabilecek kadar kalitelidir. Kas yıkımını önleyen bu önemli özelliği sayesinde adale kazanımını garanti eder. Dahası süt proteinin içerik olarak çok besleyici bir yapıda olması, bünyesinde bulundurduğu temel amino asitleri en az % 45 oranında içermesini gerektirir, WEIDER Day & Night Casein'de temel amino asit oranı %45'dir. Yani WEIDER Day & Night Casein'i antrenmanlardan hemen sonra kullanırsanız, antrenmanlardan hemen sonra başlayan ve 2 saat süren kas sisteminin yenilenme sürecini (recovery phase) kısaltarak adalelerinizi daha iyi besler ve kas liflerinin çok daha iyi yenilenmesini sağlarsınız ve böylece kas kalitenizi yorulmadan artırırsınız. Süt proteinlerinin biyolojik değeri maalesef 70'dir ve metabolizma tarafından normal şartlarda %70 oranında kullanılabilirler.

blog
Süt proteinlerinin doğal yapısına ait bu dezavantaj aynı zamanda, protein sentezinin eksiksiz tamamlanmasında özellikle kullanılan ve sülfür elementi içeren L-Methionine ve L-Cysteine amino asitlerinin içeriğinde az miktarlarda bulunmasını gerektirmektedir. Bu çok önemli eksiklik, ancak süt proteinini gece kullanırken özellikleyumurta proteini amino asiti ile beraber kullanmanız ile telafi edilebilir. Bu sayede biyolojik değeri 100' e ulaşır. Aynı zamanda hidrolize yumurta proteini amino asitleri (WEIDER Pure Amino Egg gibi) sülfür elementi içeren L-Methionine ve L-Cysteine amino asitlerini yüksek miktarlarda içerirler. WEIDER Nutrition Group (Germany), WEIDER Day & Night Casein'i 90' lık biyolojik değere sahip olacak kalitede üreterek WEIDER kalite farkını bir kez daha ortaya koymaktadır. 90' lık biyolojik değer ile hizmetinize sunulan ürünümüz, glutamine peptitler açısından da çok zengindir ve en kısa sürede kas sistemine ulaşarak adaleleri 7 saat gibi uzun bir süre eksiksiz besleyebilir (aşağıda verilen grafiğe bakınız). Şimdi sizlere yan sayfada verilen tablo yardımı ile WEIDER Day & Night Casein ile WEIDER Premium Whey Isolate Proteini karşılaştırmasını sunmak istiyoruz. Bu karşılaştırma tablosuna dikkatlice baktığımızda süt proteini ile whey protein izolesi arasındaki farkları kolayca görebiliriz.
blog
blog
Bütün bu bilgiler ışığında WEIDER Day & Night Casein isimli ürünümüzün genel ve temel özellikleri dahilinde neden gün içinde ve gece yatmadan önce kullanılması gerektiğini kısaca açıklamak istiyoruz.

WEIDER Day & Night Casein, bir önceki sayfada verilen grafikte de belirtildiği üzere, kas liflerini 7 saat gibi oldukça uzun süre besleme kapasitesine sahiptir. Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen veya herhangi bir spor branşında ileri seviye antrenman yapan sporcular, gün içinde her 2-3 saatte bir beslenmek zorundadırlar.

Belli bir süre sonra "2-3 saatte bir beslenme" kuralı sıkıcı ve zor geldiğinde, bu beslenme şeklinin yerini alabilecek tek alternatif kas sistemini 7 saat eksiksiz besleyen WEIDER Day & Night Casein'dir. WEIDER Day & Night Casein' nin gece kullanılması ise ayrı bir öneme sahiptir. Şöyle ki, kas sistemi gece uyurken ve gün içinde dinlenirken gelişmesini tamamladığı için 7 saat boyunca eksiksiz beslendiğinde elde edilecek kas kazanımı garanti edilir (aşağıda verilen grafiğe bakınız) ve bu arada vücut yağ oranı sabit kalır ya da azalır.

blog
Yan sayfada verilen "bir günün zaman dağılımı şeması" na baktığımızda WEIDER Day & Night Casein alımını 3 ayrı safhada görebiliriz;

1. 08.00 - 18.00 pasif dinlenme safhasında kahvaltıdan 2 saat sonra 10.00 gibi 1 porsiyon ve iki öğün arasında 1 porsiyon daha kullanılabilir.

2. 20.30' da antrenman sonrası safhada 1 porsiyon kullanılabilir.

3. 23.30' da uyumadan önce 1 porsiyon kullanılabilir.

Bu arada unutulmamalıdır ki; antrenman günü gecesi WEIDER Day & Night Casein kullanacaksanız akşam 20:30' dan sonraki pasif dinlenme süresince amino asit haricinde başka bir sporcu gıdası veya öğün tüketmemeniz, WEIDER Day & Night Casein' nin kas sisteminizi çok daha iyi beslemesine olanak sağlayacaktır.

blog

ENERJİ VE BESİN DEĞERLERİ

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji Değeri 1559 kj / 372 kcal
Protein 87 g
Karbonhidrat 2,6 g
-Şekerden Gelen 0,6 g
Yağ 1,5 g
-Doymuş Yağdan Gelen 1 g
Sodyum 0,6 g
Enerji ve Besin Öğeleri 1 porsiyon için(süt ile)
Enerji Değeri 998 kj / 234 kcal
Protein 32 g
Karbonhidrat 15 g
-Şekerden Gelen 15 g
Yağ 5,2 g
-Doymuş Yağdan Gelen 3 g
Sodyum 0,5 g
Enerji ve Besin Öğeleri 1 porsiyon için(su ile)
Enerji Değeri 395 kj / 93 kcal
Protein 22 g
Karbonhidrat 0,6 g
-Şekerden Gelen 0,2 g
Yağ 0,4 g
-Doymuş Yağdan Gelen 0,2 g
Sodyum 0,15 g
1 Porsiyon: 25 g ürünün 300 ml yarım yağlı süt (%1.5 yağlı) ile karıştırılması ile elde edilir.
1 Porsiyon: 25 g ürünün 300 ml su ile karıştırılması ile elde edilir.


İÇİNDEKİLER

İçindekiler (100 g' da)
93 g Kalsiyum kazeinat, 4 g Az yağlı kakao tozu, Doğal hindistan cevizi aroma vericisi, Doğal çikolata aroma vericisi, Tatlandırıcılar: Asesülfam-K, Sodyum siklamat, Sodyum sakkarin; Sodyum klorid.
Ürün Kullanımı
Doğru zamanda, doğru ürünü, doğru miktarlarda kullanmak sağlıklı bir gelişimin en önemli anahtarıdır. Biyolojinize uygun kullanım ve ölçeklendirme konusunda yardım almak için 0850 302 22 00 numaralı danışma hattını arayabilirsiniz ya da canlı destek yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hatırlatmalar / özel uyarılar
- Tatlandırıcı içerir.
- Süt bileşenleri içerir.
- Laktoz içerir.
- Eser miktarda gluten,soya ve yumurta içerebilir.ÜRÜN VİDEOSU